Національна Організація Скаутів України

своими руками
joomla templates

Регіональна екологічна Скайп конференція

12-11-2013-02

     

6 листопада відбулась регіональна Скайп-конференція з екологічних питань, ініціатором якої виступила Грузинська Організація Скаутського Руху. В он-лайн режимі скаути з Грузії, України, Росії та Вірменії обмінювалися досвідом і обговорювали екологічну складову у скаутській діяльності регіону Євразія. Модератором Cкайп-конференції виступило Регіональне Бюро Євразія Всесвітньої Організації Скаутського Руху.

Від України в конференції взяла участь Вікторія Димитрова, керівник Миколаївського обласного осередку ВМГО «Національна організація скаутів України».

Розглядалися два основні питання: що особисто кожна скаутська організація зробила для природи, а так само плани діяльності, консолідація зусиль для досягнення найкращого результату в екологічному вихованні.

Скаути з Грузії зробили акцент на обов'язок кожного скаута піклуватися про природу, про довкілля. Адже скаутський Закон заснований на життя в гармонії з природою, що означає дбайливе ставлення до навколишнього середовища, грамотне використання природних ресурсів. Вони презентували книгу свого успіху в екологічному напрямку. Кожен учасник онлайн-конференції ділився досвідом скаутської розвідки в справах екології у себе в регіонах.

Україна, як і Грузія, входить до спільноти країн Чорноморського басейну, а Миколаївські скаути ще в 2002 році вступили в Мережу неурядових організацій країн Чорного моря і з тих пір активно беруть участь у традиційних для громадськості заходах, присвячених проблемам Чорного моря.

Миколаївським скаутам було чим поділитися з братами і сестрами у скаутингу. Щорічно члени МОО ВМГО «Національна організація скаутів України» проводять відкриті заходи до Дня Чорного моря, Дня Землі, суботники у скверах і парках, лісосмугах та лісах Миколаївщини, очищують та відновлюють джерела і криниць питної води. Звичними для громадськості області стали стендові виставки та колажі з демонстрацією успішного екологічного досвіду скаутів до Дня довкілля, Дня молоді, іншим місцевим святам, тематичні фотовиставки, походи та екскурсії, в яких головним виховним засобом є Природа. У рамках інтеграційного скаутського руху України – програми «Платформа миру», миколаївські скаути також приєдналися до Всеукраїнської екологічної акція «Зробимо Україну чистою», підтриманої «Національною Організацією Скаутів України».

Керівник Миколаївського обласного осередку ВМГО «Національна організація скаутів України» також звернула увагу, що екологічна діяльність зосереджується не тільки на екологічних заходах з прибирання та очищення територій, парків, скверів тощо. Це комплексна діяльність, що включає також екологічну просвіту (тобто участь у семінарах, роздачу інформаційних буклетів, проведення майстер-класів, виставок тощо) та спільну роботу з іншими громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування. Що в свою чергу робить привабливіше в очах громадськості саму скаутську організацію і сприяє більш ефективному вирішенню ряду питань: як всередині скаутської організації, так і у вирішенні нагальних екологічних питань територій, де проводиться скаутська розвідка.

Вікторія Димитрова також поділилася з учасниками Скайп-конференції планами Миколаївського обласного відділення НОСУ на найближчий час. Вже в листопаді скаути візьмуть участь у Миколаївських міських екологічних читаннях, пов'язаних з розвитком громадянського суспільства, вирішенням екологічних проблем у місті, де свої доповіді поряд з дорослими скаут-лідерами будуть читати і скаути-підлітки. Крім того, 23-24 листопада, в рамках проведеного обласним відділенням НОСУ семінару в м. Первомайську для лідерів загонів і скаут-лідерів, насамперед з «північних» районів Миколаївської області, відбудеться відвідання важливого екологічного об'єкта. Це річка Синюха, на берегах якої і в руслі зараз проводяться масштабні роботи з очищення від мулу, донних відкладень та очерету. Без подібних робіт річка може обміліти і замулитися, а майже стотисячне місто Первомайськ залишилось би без води. Миколаївські скаути давно працюють у складі обласної громадської Ради при Управлінні екології та еко ресурсів Миколаївської облдержадміністрації, реально впливають на прийняті владою рішення. Вперше скаути заговорили про проблему доступу до питної води в Первомайську і загрозу екологічної катастрофи для цього міста ще в 2006 році на обласній конференції, яку організувала дружня скаутам екологічна організація НОМЕО «МАМА-86».

Всі учасники конференції зійшлися на важливості ведення активної практичної природоохоронної діяльності у себе на місцях. Адже досвід кожної скаутської організації, безсумнівно, цінний і стане в нагоді в подальших планах.

До нових скаутських звершень – будь готовий!

12-11-2013-01 12-11-2013-03
12-11-2013-04 12-11-2013-05

Цікаво? Поділися з друзями
Google+
НОСУ © All rights reserved.