Національна Організація Скаутів України

Відгуки членів НОСУ про 23-тє Всесвітнє Скаутське Джамборі у Японії

Джамборі. Так багато у цьому слові спогадів та емоцій. Можна годинами розповідати про нових знайомих та пригоди. Та мабуть це буде дуже довго, якщо розказувати про все одразу, тому зосередимося на пригодах і активностях, не залишаючи осторонь і враження про надзвичайну країну - Японію. 

img 5245

23-тє Всесвітнє Джамборі у Японії запам'яталося мені цікавими розвагами і виїздами. Основною з них стала поїздка в місто Нагасакі, для участі у Форумі Миру з нагоди річниці бомбардування. Ми мали нагоду послухати про цю сумну подію з вуст очевидця. Також зробили презентацію на тему: "Якби я був президентом світу..."
Не можна забувати і про день культури, що проходив пліч-о-пліч з фестивалем їжі. У мене була нагода скуштувати кулінарні шедеври з усіх куточків світу і подивитися на національні костюми.
Говорячи про враження від самої Японії, то це надзвичайно красива країна, з неповторними традиціями і культурою. Говорячи про це, можна згадати, як я мала нагоду одягти на себе справжній традиційний одяг - кімоно. І тепер я можу сказати, що це не просто шовковий халат, який зав'язують поясом. Щоб створити образ справжньої японки, потрібно мати купу інших дрібних деталей, а головне, вміти це все правильно одягнути. Адже навіть маючи все необхідне, і знаючи, як правильно це робити, ви ніколи в житті не зможете його одягнути без допомоги іншого. Вміти одягати кімоно - це справжнє мистецтво, яке підвладне тільки майстру своєї справи.
Взагалі, якщо у мене колись ще випаде шанс поїхати до Японії, то я не задумуючись ні на мить, скористаюсь ним.
Таміла Севрук, Київський міський осередок

img 539723-тє Всесвітнє Джамборі, таке неочікуване та хвилююче. Як на мене, Японія - це дуже гарний вибір країни для Джамборі, адже Скаутське життя повне випробувань. Японія в нас почалась з випробувань, напевно ніхто не був готовий до незвичного клімату. Неймовірна вологість повітря і висока температура були гарним випробуванням для молодих Скаутів. Але навіть затримка багажу не зіпсувала враження про місто, нічна Фукуока - це щось надзвичайне.
На мою думку, головна ідея Джамборі «Дух єдності» була розгорнута повністю, адже коли ми йшли, тисячі людей співали, віталися, давали п'ять, кликали грати з ними. А ще були довгі пошуки місця табору Контингенту під палючим сонцем Японії і полегшення, коли ти заходиш в головний офіс твого підтабору. Ми тоді і не здогадувались, що залишимося там на дві ночі, адже намети по дорозі до Джамборі десь загубилися через тайфун.
Знайомство з новими людьми почалося з перших хвилин перебування на території, всі люди заряджені позитивом і готові до пошуку нових друзів.
Відкриття Джамборі було справді неймовірним, а парад прапорів, коли твій прапор майорить на сцені, це відчуття важко передати. Після відкриття почалося найцікавіше: кожен день ходити по їжу о 5-тій ранку, готувати її, наші дівчата дивували нас своїми кулінарними талантами. А я дивував всіх своїм талантом вести себе не по кодексу честі і потім майстерно мив посуд за всіма. Активності дуже зближували нашу команду, через деякий час нас можна було назвати сім'єю. Ми їли з одних тарілок і пили з одних чашок.
Поїздка до Хіросіми - важлива частина усього Джамборі. Ми побували у Меморіальному Комплексі міста та дізналися більше про страшні наслідки війни. День культур також запам’ятався мені надовго: всі ходять в національних костюмах, всі куштують незвичну для себе їжу, фотографуються, а повітряне шоу на арені було просто дивовижним. В той вечір літак, що показував різні трюки намалював з диму у небі емблему Джамборі.
Дні пролітали непомітно, з гарною компанією. Вже й настав час їхати додому, важно було розставатися з новими друзями, всі вже так звикли одне до одного, ми стали сім'єю. Але час минає і всі ми чекаємо наступного Джамборі, щоб зустрітися знову.
Богдан Селіфонов, Миколаївський обласний осередок


img 5630Кілька днів тому я повернувся з моєї подорожі на Всесвітнє Скаутське Джамборі у Японії. Я б хотів розповісти про декілька речей, що справили на мене враження протягом поїздки.

По-перше, мене вразив Гонконг, де ми зупинилися на два з половиною дні у готелі Baden Powell International House. Гонконг – місто надзвичайних контрастів, місто, де «зустрічаються Схід та Захід». Це створювало неперевершену атмосферу з одного боку колоритного китайського, а з іншого – ділового європейського міста.
По-друге, саме Джамборі. Тільки там ти можеш зустріти 35 тисяч скаутів зі 152 країн в одному місці. Тільки на Джамборі ти можеш почути себе мешканцем цілого міста скаутів, міста, яке усі хочуть зробити взірцем для світу, зробити його кращим.
Джамборі – це пригоди. Ти можеш піти увечері до супермаркету і сам не помітиш, як виявишся у гурті людей, з якими ти познайомився лише годину тому у іншому кінці табору. Навіть коли ти думав, що ти бачив усе, що містить у собі табір, він відкриє тобі нові місця про існування яких неможливо здогадатись.
Андрій Федоришин, Київський міський осередок

img 6164
Джамборі - це захід, який мені запам’ятається назавжди. Він не просто сповнений хорошою атмосферою єдності, а спроможний надати незабутні враження, корисний новий досвід, нові дружні стосунки та просто знайомства з людьми з різних країн, культур, віросповідання. Це чудове місце для практики навичок з іноземної мови. Загалом Джамборі дає багато можливостей, головне вміти всіх їх взяти і використати.
Сама Японія (країна проведення 23-го Джамборі) є дуже красивим краєм з дуже гостинними та добрими людьми. Та на моє здивування переважна більшість японців не знають англійської, французької або ще якоїсь мови, окрім японської. Саме це викликало найбільші труднощі в спілкуванні з місцевим людом. Знання мов, особливо англійської та французької, є однією з найголовніших навичок, які повинен мати кожен учасник Джамборі, щоб відкрити якомога більше нових знань, знайти друзів та набратися нового досвіду, що може знадобитися в майбутньому для спілкування і розуміння інших людей, їх культур та вірувань.
Станіслав Дмитрів, Київський міський осередок

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version