Національна Організація Скаутів України

Контингент НОСУ повернувся з подорожі на 23-тє Всесвітнє Скаутське Джамборі

jam1Кілька днів тому делегація України повернулася з подорожі на 23-тє Всесвітнє Скаутське Джамборі. Цього разу цей грандіозний Скаутський захід проходив у місцевості Кірара-Хама, префектура Ямагучі, Японія, на штучному острові, що має площу у 286 гектарів. Протягом двох тижнів Скаути НОСУ жили у цьому Скаутському місті разом з 33 тисячами Скаутів із 152 країн світу, дізнавалися про інші культури та знаходили нових друзів.
Уся площа Джамборі була розподілена на 3 Скаутські селища, по 4 підтабори у кожному, що названі на честь відомих японських гір. Саме підтабір був головною Скаутською структурою на Джамборі. У кожного підтабору був свій графік, щоб всі Скаути змогли взяти участь у всіх активітетах та модулях діяльності.
jam2День починався о 5-тій годині ранку разом з роздачею продуктів на сніданок та обід. О 9-тій ранку розпочинали свою роботу модулі діяльності, що тривали цілий день або півдня. Скаути НОСУ мали можливість взяти участь у 3 модулях діяльності на території Джамборі («Містечко Глобального Розвитку», «Культура» і «Наука») та у 4 модулях діяльності за межами Джамборі («Природа», «Суспільство», «Вода» і «Мир»). За допомогою цих модулів Скаути розвивались фізично, інтелектуально, емоційно, соціально та духовно в дусі Скаутського руху в міру просування до їх кінцевої мети - зробити світ кращим.
jam3З модуля «Містечко Глобального Розвитку» Скаути дізнавались про глобальні проблеми суспільства та поглиблювали знання про права людини, глобальне потепління, голод і запобігання стихійним лихам.
Дізнаючись більше про різні культури у модулі «Культура», Скаути презентували свої власні традиції та ділились досвітом з іншими Скаутами.
Модуль «Спільнота» дав Скаутам можливість відвідати різні міста префектури Ямагучі. Під час цієї поїздки Скаути НОСУ відвідали одну із шкіл містечка Окі, навчилися виготовляти з бамбуку палочки для їжі та танцювали традиційний японський танок разом з японськими школярами.
jam5Під час модуля «Мир» Скаути побували у Хіросімі і дізналися більше про страшні наслідки війни. Вони відвідали Меморіальний комплекс у Хіросімі та взяли участь у майстер-класі з виготовлення паперових голубків, що є символом миру.
У модулі «Наука» Скаути збагатили свої знання про технології, що лежать в основі сучасного суспільства та дізналися більше про інноваційні технології і технологічні екосистеми, які збагачують життя людей, і, крім того, дають потенціал, щоб досягти балансу між навколишнім середовищем і людством на нашій планеті.
Однією з найвеселіших активностей був модуль «Вода», під час якого Скаути мали змогу поплавати у Японському морі, пограти у волейбол та позасмагати на пляжі.
jam4Крім того, кожного разу, коли в графіку не було модулю активності, Скаути брали участь в активітетах вільного часу, що включали спортивні змагання, ігри, виставки Всесвітнього Скаутського центру і програми культурного обміну.
Після денної програми у Скаутському містечку вирувало життя: Джамборійські вулиці були переповнені людьми. Усі посміхаються, махають рукою, знайомляться та обмінюються нашивками і хустками. Як і у кожному місті, на Джамборі були супермаркети, банк, пошта, телефонна будка та сувенірні магазини.
Вечори – це час культурних зустрічей: дружні розмови біля багаття у спеціально відведених для цього місцях, прогулянки з новими друзями та співи під гітару. Відбій об 11 годині вечора, щоб усі Скаути мали час набратися сил для нового Джамборійського дня.
Джамборі – це унікальна подія, що запам’ятовується кожному Скауту на все життя. Нові друзі, постійне відчуття якогось надзвичайного свята, постійний розвиток себе, як людини, що може зробити світ краще – це все Джамборі.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version