Національна Організація Скаутів України

Скаути НОСУ взяли участь у Національному Вірменському Джамборі

armenia-1З 20 по 26 серпня 2015 року Скаути Національної Організації Скаутів України взяли участь у Національному Вірменському Джамборі «Земля Ноя», що пройшло коло містечка Бюракан, за 40 кілометрів від столиці - Єревану.
Протягом тижня Міжнародний секретар НОСУ Горовська Ніка та член Київського міського осередку НОСУ Кебкал Ернест мали змогу весело проводити час не тільки зі 150 вірменськими Скаутами, а й з 35 гостями з трьох Скаутських регіонів: Євразійського, Європейського та Арабського. Це була чудова нагода знайти нових друзів, завести корисні знайомства та обмінятися скаутським досвідом.
Організатори табору не давали сумувати гостям. Спеціально для них були організовані екскурсії аби познайомити Скаутів з Вірменією ближче. Під час табору гості відвідали столицю Вірменії - Єреван, озеро Севан - найбільше прісноводне джерело Кавказу, монастир Севанаванк - комплекс будівель на узбережжі озера Севан, Цицернакаберд - меморіальний комплекс та музей в Єревані, присвячений жертвам Геноциду вірмен 1915 року, Амберд - історичний комплекс на схилі гори Арагац з замку VII століття і церкви XI століття на висоті 2300 метрів, храм Ґарні - одна з найвідоміших пам’яток Вірменії, збудована у 1 столітті та Ґегард - монастирський комплекс, розташований в ущелині гірської річки Азат. А у останній повноцінний день табору всі учасники піднялися на найвищу точку Вірменії - гору Араґац, висота якої сягає 4090 метрів над рівнем моря. Там Скаути отримали пам’ятні сертифікати за участь у таборі та за підкорення найвищої вершини країни. armenia-2
Окрім подорожей у програмі табору було чимало скаутських активностей. Джамборі поділялося на три підтабори: помаранчевий, червоний та синій, за кольорами державного прапору Вірменії. На майстер-класах мешканці усіх підтаборів отримали основні навички піонерингу та облаштували свої підтаборові місця воротами, вежами, місцями для сидіння та зберігання посуду. Крім цього, у один із днів відбулися змагання з футболу, волейболу та шахів, а також вікторина, присвячена визначним пам’яткам та історії Вірменії.
Кожен ранок та вечір розпочинався церемонією відкриття та закриття дня, де представники усіх країн-учасниць підіймали та опускали свої державні прапори. Під час прийомів їжі працювало скаутське радіо, а кожного ранку під час сніданку по ньому транслювали скаутський гороскоп трьома мовами: вірменською, російською та англійською.
armenia-3Тиждень пролетів дуже швидко, а так як кожна делегація залишала табір у свій час, в останню ніч ніхто не спав. Усі танцювали та спілкувалися, а потім сиділи навколо скаутського багаття, думаючи про себе, що обов’язково сюди повернуться.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version