Національна Організація Скаутів України

До школи – з посмішкою

Саме під таким гаслом проходить перший етап міжнародної Бразильсько-Панамсько-Української кампанії «Скаути для України». Протягом тижня Скаути «Національної Організації Скаутів України» передавали дітям-вимушеним переселенцям подарунки до початку нового року, а саме набір канцелярського приладдя.
Початок нового навчального року для кожної родини – відповідальний час. Адже попереду – нові випробування, уроки, друзі та знання. Для кожного школяра – це ще й зустріч зі старими друзями після літніх канікул, а для деяких – знайомство з новими однокласниками. Особливої уваги цього року потребували діти-вимушені переселенці з Донецької, Луганської областей та Автономної республіки Крим. Для них початок нового року – це не тільки нова школа, але і новий дім, і нові друзі, і невизначеність із тим, як їх приймуть однолітки.
Розуміючи складність ситуації, в якій опинилися вимушено переміщені сім’ї та необхідність адресної допомоги для даної категорії дітей та сімей, Скаути Бразилії, Панами та України об’єднали зусилля для їх підтримки. Відтак, навесні 2015 року розпочалася масштабна міжнародна кампанія «Скаути для України», яка складається з 4-х основних етапів:
- Міні проекту «До школи – з посмішкою», суть якого полягає у придбанні канцелярського приладдя для дітей ВПО до нового навчального року
- Міні проекту «З добром у серці», який буде приурочено до новорічних та різдвяних свят
- Міні-проекту «Літо яскравих вражень», в рамках якого учасники кампанії (діти ВПО) зможуть поїхали до літніх наметових таборів влітку 2016 рокує
- Поїздки до Бразилії у 2016 році для двох кращих учнів-учасників кампанії та 1 дорослого лідера «НОСУ».
Головна особливість проекту полягає у тому, що будь-який етап проекту не є разовою акцією. «Сьогодні вкрай важливо не тільки надавати одноразову допомогу вимушено переміщеним особам, але й забезпечувати їхню соціалізацію. Досвідчені лідери НОСУ розпочнуть проведення у школах проекту занять із Скаутингу. Завдяки навчанню у Скаутських загонах протягом року, діти та молодь зможуть швидше адаптуватися у новому середовищі та незнайомому місті», - говорить Голова Національної ради «НОСУ» Андрій Чесноков.
380 школярів-вимушених переселенців стали учасниками першого етапу кампанії «Скаути для України». Протягом тижня пакунки з подарунками до початку навчального року знайшли своїх власників у Дніпропетровську, Києві, Миколаєві та Енергодарі (Запорізька обл.).
На цьому даний проект лише розпочинається. При школах, в яких навчаються діти-учасники проекту лідери НОСУ розпочнуть заняття із Скаутингу, де вони знайдуть нових друзів та набудуть нових навичок.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version