Національна Організація Скаутів України

Скаутський зліт на Миколаївщині

mykolai3На минулому тижні в с. Петрово-Солониха Миколаївського району Миколаївським обласним відділенням ВМГО «Національна організація скаутів України» спільно з МОДОО «Миколаївська спілка скаутів» і МГДОО «Скаути Миколаєва» був проведений 16-й традиційний обласний скаутський фестиваль-джамборі «Зустріч друзів». Захід проходив в рамках Всеукраїнського скаутського проекту «Намисто скаутських справ», що підтримало Міністерство молоді та спорту України та присвячений Міжнародному дню туризму.
Три дні над Південним Бугом лунало скаутське «Будь напоготові! - Завжди напоготові!". Учасниками джамборі стали більше 250 скаутів з Миколаєва, Дніпропетровська, Первомайська, Баштанки, Врадіївки, а також Врадіївського, Єланецького, Снігурівського, Жовтневого, Миколаївського районів.
mykolaivЗа кілька днів до старту фестивалю-джамборі учасники не могли дочекатися моменту прибуття на Джамборійську галявину в село Петрово-Солониха Миколаївського району, де на базі Спортивно-розважального центру «Истоки» кипіла робота з підготовки програми і території. Скаут-лідери «Національної організації скаутів України» розробляли нові завдання і випробування.
Під вечір п’ятниці  на галявині утворилося 20 підтаборів делегацій. Атрибутами кожного табору були огороджена територія, скаутські ворота, прапор з вимпелом патруля, багаття і намети навколо нього. Вночі на березі величного Південного Бугу кандидати в скаути по черзі давали урочисту скаутську обіцянку, після чого на їхніх шиях з’явилась скаутська хустинка.
mykolaiv2У суботу відбулося урочисте відкриття фестивалю-джамборі «Зустріч друзів», на якому були присутні почесні гості. Після офіційного відкриття, скаути з усієї області заклали скаутську алею дружби з дерев, які вони привезли з собою. Програма продовжилася отриманням навичок з скаутським спеціалізаціями таким як медицина, майстер вузла, будівельник табору, знавець лісу тощо. За бажанням, кожен учасник фестивалю-джамборі міг пройти випробування і отримати відповідний сертифікат про успішне навчання, який потім можна обміняти на скаутську нашивку. Ввечорі пройшла Велика скаутська гра «Останній герой». У ній скаути на практиці застосовували знання, які отримали вдень на скаутських спеціалізаціях. Основним завданням було побудувати свій патрульний пліт, встановити на ньому свій прапор і факел з матеріалів, які учасники отримували під час основного етапу гри. Рівно в 23-00 плоти відійшли від берега. Хто не встиг виконати завдання, той програв. До великої радості скаутів, всі патрулі впоралися вчасно і всі плоти відійшли від берега.
mykolaiv4Наступного дня програма продовжилася ярмарком делегацій, де районні патрулі обмінювалися іграми, пісням і традиціями. Програма завершилася урочистою лінійкою закриття, на якій пам'ятними призами та дипломами були нагороджені всі учасники 16-го традиційного обласного скаутського фестивалю-джамборі «Зустріч друзів».

Організатори, діти і батьки висловлюють щиру подяку за допомогу в транспортуванні окремих делегацій на захід, підтримку в організації програми і турботу про підростаюче покоління Артему Іллюку, Аркадію Корнацькому, Юрію Кормишкіну, Василю Богданцевих, Тетяні Частяковій, Валерію Жукову (Компанію ТОВ «Сандора» PepsiCo ). Приємно, що є люди, які люблять дітей і роблять для них добрі справи!
Прес-центр МОО ВМГО «Національна організація скаутів України»

mykolaiv8

mykolaiv9

mykolaiv5

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version