Національна Організація Скаутів України

Делегація НОСУ взяла участь у семінарі Міжнародної Конференції Католицьких Скаутів (ICCS)

iccs 2015З 2 по 4 жовтня 2015 року у Кошице (Словацька Республіка), відбувся 12-й центрально-європейский пасторський семінар Міжнародної Конференції Католицьких Скаутів (ICCS). На відкритті семінару був присутній віце-ректор римо-католицької семінарії ім.Карла Боромея, в приміщенні якої проходив цей захід. Темою цьогорічного семінару був обов’язок Скаута перед Богом і як цей його втілення у повсякденному житті Скаутських організацій Словаччини, Чехії, Словенії, Угорщини та України. iccs 2015 1
Учасниками зустрічі були як представники католицького духовенства, так і звичайні лідери, які опікуються духовним життям Скаутів у своїх країнах. НОСУ лише наприкінці 2014 року стала членом ICCS і завдяки цьому отримала можливість взяти участь у семінарі вже в якості учасника, а не спостерігача. Головою католицької комісії НОСУ є священик-скаут отець Міхал Воцаль, але він не зміг взяти участь у семінарі, тому замість нього був присутній представник православної комісії НОСУ - отець Андрій Клюшев та міжнародний секретар НОСУ Ніка Горовська. Це не завадило, а навпаки-допомогло зрозуміти учасникам зустрічі, що у справі духовного життя Скаутів позиції католиків і православних співпадають, особливо у справі протистояння секуляризму в Скаутському русі.  Саме з цього питання і почався семінар. Даніель Слівка - словацький Скаут зазначив, що у європейському Скаутингу є спроби видалити слово «Бог» із Скаутського лексикону і замінити його чимось іншим на кшталт «справедливість», «правда», «вища сила» на догоду сучасній толерантності. Але завжди постає питання: як би до цього віднісся засновник Скаутингу – Роберт Баден-Пауелл? Прикладом став стілець на трьох ніжках: якщо одну з них прибрати - стілець не збереже рівноваги.
iccs 2015 3Далі, члени делегацій поділились інформацією про духовне життя в їхніх НСО. Варто зазначити, що віруючі Скаути є локомотивами духовного життя у Скаутингу. Польські Скаути - Тереза, Шимон і Катя поділились досвідом впровадження католицького «Альфа-курсу» . Це своєрідна абетка для людей, які сумніваються: вірити в Бога, чи ні. Взагалі, у центрально-європейському Скаутингу існують священики, які координують ту чи іншу духовну працю і самі активно беруть в ній участь, крім того є багато простих віруючих Скаутів, які їм допомагають. Це має назву капеланство. У Словаччині, наприклад, таких священників близька двадцяти. На семінарі були присутні двоє таких священників і один з них - отець Мілош Пікала - зробив доповідь-презентацію, де прослідкував коріння секуляризації (звільнення суспільства  від релігійного впливу) від часів гуманізму до виникнення Скаутингу у Великій Британії і наших днів. Після доповіді зав’язалася жвава дискусія, учасники семінару ділилися думками та ідеями. Найлаконічнішим виявився отець Дьордь із Угорщини. Він сказав, що «Скаутинг без Бога - це не Скаутинг».
iccs 2015 2Під час презентацій НСО Українська делегація презентувала частину Національної молодіжної програми, що стосується духовного розвитку, і представила виклики для духовного зростання кожної вікової групи. Також був представлений макет «Духовного посібника Скаута» складений о. Міхалом та о. Андрієм, де, окрім молитов, що можуть знадобитися дорослому лідеру у його роботі зі Скаутами, є основи християнської віри, моральний кодекс Старого та Нового Заповітів, дані про 7 таїнств та короткий словник основних релігійних термінів.  
Завершився пасторський семінар плануванням на майбутнє, вечерею з віце-ректором семінарії і пріором домініканського монастиря та вечірньою прогулянкою містом.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version