Національна Організація Скаутів України

Переможці кампанії «Скаути для України» повернулися із Бразилії

brazil 2016Підійшов до завершення перший рік міжнародної кампанії «Скаути для України», яку реалізовували Скаути Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національна Організація Скаутів України» спільно з Асоціацією Скаутів Бразилії.

19 липня 2016 року з далекої Бразилії повернулися переможці кампанії - дівчата з числа внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають в Дніпрі та Миколаєві.

Два тижні поспіль Марія та Валерія представляли Україну перед понад 15 мільйонами бразильців. Дівчата відвідали безліч різноманітних місць, зокрема, парк атракціонів «Beto Carrero», статую Христа-Спасителя в Ріо, мальовничий хребет Serra do Mar. Окремої уваги заслуговують і офіційні візити. Так, юні українки зустрілися з Головою Парламенту штату Парана конгресменом Ademar Traiano, 52 депутатами даного штату під час пленарного засідання, мером міста Курітіба Густавом Фруетом, директором комісії з прав людини міста Курітіба та іншими.

Дівчата мали щільну програму, однією частиною з якої було відвідування виступів українських фольклорних колективів міста Курітіба "Полтава" та "Барвінок", де учасниці розповідали про життя до і після окупації та свої враження від участі у проекті. «Те, що ми з Марією пережили, ми не хочемо побажати пережити жодній людині в світі. Страх, кров, зброя, втрати близьких людей, у деяких втрата даху над головою… Згадуючи все це на душі стає дуже боляче. Але ніколи не можна втрачати надію на краще, хоч це і дійсно важко», - ділилася своїми переживаннями Валерія.

Після того, як організатори проекту дізналися, що будинок Валерії знищила ракета та наразі сім'я проживає у однокімнатному залізному блоці у місті Дніпро, вони успішно організували збір коштів для винаймання двокімнатної квартири для Валерії та її сім'ї протягом двох років. Сім'я Марії, яка також залишила все в зоні АТО, отримала в якості подарунку гроші на купівлю планшетного комп'ютера.

"Ми допомагаємо сім'ям, щоб гарантувати, що їхні діти мають змогу вчитися. Для цього ми намагаємося зменшити їх фінансові труднощі. Існує також емоційний аспект, так як в контакті зі спільнотою діти з числа ВПО зможуть відчути себе комфортно та швидше звикнути до нового середовища. Крім цього, саме таким чином ми виховуємо у Скаутів Бразилії дух міжнародної солідарності та показуємо їм сувору реальність, з якою Україна стикається сьогодні" – коментує керівник проекту в Бразилії, 1-й віце-президент Асоціації Скаутів Бразилії Оскар Палмквіст.

Кампанія «Скаути для України» розпочалася у вересні 2015 року, коли українські діти з числа ВПО отримали канцелярське приладдя, придбане за кошти, зібрані Асоціацією Скаутів Бразилії. До новорічних та різдвяних свят дітям зробили невеличкі подарунки зі Світлом Миру з Віфлеєму, новорічними прикрасами. У лютому проект було розширено. Таким чином, за рік учасниками кампанії стали діти з числа ВПО, які проживають у Києві, Миколаєві, Одесі, Дніпрі, Сумах, Київській та Запорізькій областях. Загальна кількість учасників кампанії становить 850 дітей.

Для того, щоб виграти подорож до Бразилії, дівчата протягом 2015-2016 навчального року повинні були довести, що підвищують свій рівень знань з основних шкільних предметів, написати твір на тему «Мир», який оцінювали бразильці, та пройти співбесіду з представниками ВМГО «НОСУ». «Я і уявити не могла, чим обернеться для мене твір, який я перший раз в житті писала зі сльозами на очах. Скаутинг дав мені надзвичайний шанс, один на мільйон. Наврядчи я змогла б колись самостійно відвідати Бразилію та познайомитися з такою кількістю надзвичайних і добрих людей, які стали для мене другою сім'єю. Я дуже вдячна Скаутам Бразилії, які приділяють нам тут так багато уваги. Я завжди буду любити мою рідну Україну молитися за мир у всьому світі, адже на це заслуговує кожен», - ділиться своїми враженнями Марія.

Юні українки гідно представили Україну на міжнародній арені та тепер повернулися додому, для того, щоб ділитися своїми переживаннями та спогадами з друзями. Їх історії сколихнули серця мільйонів.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version