Національна Організація Скаутів України

Скаути «НОСУ» повернулися із Скаутського табору в Чехії

chehia9Скаутинг знаходить друзів – цими словами хочеться розпочати невелику розповідь про незабутні два тижні у Чеській республіці. Делегація НОСУ у складі Косьміної Євгенії (м. Миколаїв), Данилюк Євгенії ( м. Дніпро) та Чеснокової Анастасії (м. Київ) були гостями Чеської юнацької Скаутської організації. З першої хвилини подорожі нас переповнювали емоції та хвилювання, ми не могли дочекатися початку пригод. Столиця Чехії – Прага привітала нас прохолодною погодою, але це ні на мить не зіпсувало враження від знайомства з Вітом та Монікою, які гостинно та дружньо зустріли нас та піклувалися впродовж усієї подорожі. Перших два дні ми провели у Празі , де відвідали найцікавіші та найгарніші пам'ятки культури: Старе Місто - найпопулярніше туристичне місце Праги, центром Старого Міста є Староміська площа, на ній розташовується відомий Астрономічний годинник; Єврейський квартал ; надзвичайний Карлів міст, Празький Град, : Собор святого Вітта, Золота Вуличка, Старий королівський палац, Королівський сад.
chehia8Натхненні величчю історії Чехії ми вирушили до скаутського табору. Першим, що нас вразило це був стиль табору, ми побачили п'ять індіанських тентів, так званих тіпі, їдальню та ще багато всього, що допомагало нам у побуті.
На початку нам заважав мовний бар'єр, але діти швидко знайшли спільну мову, адже чеські слова дуже схожі на українські та російські, і навіть вигадали свою гру “Розумію-не розумію”, яка запам'яталася всім учасникам. 18 липня розпочався перший офіційний день табору, вранці ми співали державні гімни та підіймали прапори, готувалися до головного вогню, а ввечері опускали прапори під скаутські гімни. Впродовж двох тижнів діти грали в різні ігри, спілкувалися, ділилися враженнями, досвідом та приймали участь у великій таборовій грі “Вікінги”, в якій було дві команди і вони змагалися між собою вирішуючи ряд складних задач та випробувань. Також ми влаштували день української культури, де готували борщ та проводили мастер- класи по скоромовках та майструванні ляльки–мотанки. 14 днів промайнули дуже швидко і було сумно прощатися з новими друзями, але кожен із нас навчився чомусь новому і привіз додому багато нових вражень.

Євгенія Косьміна,
Миколаївський обласний осередок «НОСУ»

chehia7Скаутський табір "Terra Nova" в Včelnička, Чехія був незабутній. Всього в Чехії ми провели 18 днів (4 дні в Празі і 14 днів в таборі). У Чехії мене зустріли дуже гостинно, чеські скаути були дуже добрі, а команда лідерів працювала чудово.
Цей табір був для мене дуже цікавий, тому що він трохи, але відрізняється від українських скаутських таборів, а також, в таборі була хороша програма. Жили ми не в звичайних наметах, а в великих індіанських «Тee-pee» наметах. Велика табірна гра на тему вікінгів тривала весь табір і ділилася на етапи. В основному, етапи були пов'язані з невеликими походами в сусідні містечка і села, де кожна команда, повинна була побудувати своє "село вікінгів" з парканом і оглядовою вежею, а також, переночувати одну ніч в цьому селі. Ще одним подивом для мене були нічні чергування і рейди. Нічні чергування полягали в тому, що ти півтори години ходиш по території табору і стережешь його від рейдів, а також, стежиш за порядком. Так як у табір може прийти рейд, зазвичай, це хлопці з сусідніх таборів, які намагаються вкрасти прапор або сокиру, а ще, можуть заподіяти невелику шкоду табору. Мені самій пощастило взяти участь в рейді, який пройшов успішно, мені навіть вдалося вкрасти сокиру. Все це було для мене дуже цікаво.
У Празі ми провели 4 дні, в цей час ми встигли насолодитися красою цього старовинного міста, побувати в багатьох замках, покуштувати страви з національної чеської кухні і прекрасно провести час.
Я дуже рада, що побувала в Чехії. Дякую всім, хто зробив все, щоб цей проект відбувся.

Данилюк Євгенія,
Дніпропетровський обласний осередок «НОСУ»

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version