Національна Організація Скаутів України

Відгуки членів «НОСУ» про Центрально-Європейське Джамборі у Польщі!

cej1Для мене Центрально-Європейське Джамборі-2016 назавжди залишиться однією з незабутніх і дуже яскравих подій в моєму житті. «Чому?» - запитаєте ви. Тому що лише на такому масовому Скаутському заході можна познайомитися з багатьма іноземцями, дізнатися про їх неповторні традиції та звичаї, взяти участь у цікавих майстер класах, іграх тощо.
З офіційної програми Джамборі дуже запам’ятовуючим був квест «Загубленний художник», де в патрулях було не більше двох людей з однієї групи і головною метою якого було об’єднання дівчат і хлопців з усієї Європи. З учасниками моєї команди я подружилася відразу та взяла у них контакти для подальшого спілкування в соціальних мережах, тож зараз я маю уявлення про те, як живуть підлітки у різних країнах світу.
cej2Головною розвагою поза програмою були бесіди з іноземцями, і я, незважаючи на те, що вже мала достатньо закордонних друзів, не зупинялася на цьому і старалася познайомитися з кожним учасником Джамборі та дізнатися більше про особливості їхніх контингентів. Усі закордонні Скаути, з якими я спілкувалася, давали мені частку свого досвіду і навчали цікавинкам, які притаманні лише їхній країні. Немало було людей, яким кортіло обмінятися національними хустками, зажимами, нашивками та іншими речами, і все наше об’єднання залюбки робило це. Дивлячись на радісні обличчя моїх друзів, я навіть не розуміла, що було для них приємніше – дарувати чи отримувати, хай і незначні, та все ж такі милі серцю сувеніри.
cej3Основна мета будь-якого Джамборі – об’єднати, подружити людей з різних куточків світу і в Польщі, безперечно, це відбулося. Коли ти кожного дня бачиш сотні усміхнених обличь, чуєш щирі побажання гарного дня, обіймаєшся з кожним, хто цього захоче, то розумієш: от вона, величезна Скаутська родина, і де ж, як не на такому заході, ти можеш відчути себе повноцінним її членом та більше дізнатися про кожного свого брата чи сестру. Усе це – неповторна атмосфера Центрально-Європейського Джамборі, в яку хочеться занурюватися знову і знову!
Дибкалюк Ольга (15 років, Київським міський осередок)


   Мені дуже сподобалась ця подорож. Це моя друга поїздка в Польщу, тому було дуже вражаюче приєднатися до ритму міста та дізнаватись його секрети.
   Коли ми приїхали на територію Джамборі, то ми здивувалися, яка була велика територія. Вся територія поділена на табори. Нам видали Скаутські хустки Джамборі, вони були червоно-помаранчеві. Нам видали ідентифікатори, це був наш найголовніший документ.
  cej4 Наш табір називався Crimson. В нашому таборі були Скаути Великобританії, Франції та інших країн. Кожного дня на нас чекала пригода. Першого дня у нас був похід в гори. Нас супроводжувала досвідчена дівчина. Також нашу подорож дуже прикрасили Скаути Великобританії, які пішли з нами. Але мені запам’ятався цей похід через скелелазіння по горах. Можете уявити таку атмосферу: ви високо в горах з улюбленою компанією, коли йде дощ та навколо туман та ще й ви займаєтесь скелелазінням. Це було дуже круто.
   Кожного дня були якісь квести, такі, як Lost Painter, Metting with masters, та інші. Але мені дуже сподобалась City-game «Mythbusters». Це гра для того, щоб дізнаватись про місто, ходити по культурним пам’яткам. Нам видали карту, та ми ходили по місту. Біля кожного цікавого міста ми робили селфі.
  Також з 16.00 відкривалися майстер-класи та цікаві ігри. За кожну пройдену активність тобі ставиться штамп у твій Handbook, який видається на початку Джамборі. Мені дуже сподобалися такі активності як квадроцикли, скелелазіння та музикальні стільці. Також у вільний час ми гуляли по місту та дізнавались багато чого цікавого.
  Це була незабутня подорож, яка розвивала мене і соціально, і фізично.
Коленченко Андрій (14 років, Київськи міський осередок)


CEJ-2016 стало першим Центрально-Європейським Джамборі та й взагалі першим Джамборі в моєму житті.
Кожен день відрізнявся від інших та був кожен раз новим випробуванням. Перші два дні ми провели у горах, там ми мали змогу подивитись краєвиди польських гір та займались скелелазінням.
Я знайшов багато друзів, підтягнув трохи свою англійську та багато чому навчився. Також я потрапив на перше в своєму житті свято Холі.
Незабутнім виявився Міжнародний день, він був дуже яскравим та цікавим, я зміг подивитись традиції, ігри різних країн світу та скуштувати національну кухню.
Взагалі все було дуже круто! Я обов’язково ще раз, а можливо й не раз, приїду у Вроцлав.
Музиченко Остап (14 років, Київський міський осередок)

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version