Національна Організація Скаутів України

Відгук про табір Wonderland у Азербайджані

Осінь - найкращий час переглядати фотографії літа і зігріватися теплом, якого ми набралися від літніх пригод.

Wonderland 16  1Отож, розкажу вам про табір «Wonderland-2016». Це і правда країна чудес, маленьке королівство в країні стихій, яке живе в гармонії з природою та єднанні таких різносторонніх якостей та умінь людини. Табір проходить вчетверте, за ідеєю організаторів, кожного разу він на новому місці, що дає можливість учасникам щороку знайомитись з новим регіоном Азербайджану.

Цього разу табір прожив своє життя з 16 по 24 липня близько селища Аджикенд, місто Гянджа, Азербайджан. Учасниками табору були 330 скаутів з різних регіонів Азербайджану, а також України, Білорусі, Грузії, Туреччини, Польщі, Бахрейну, Єгипту, Словенії, Сейшельських островів.

Всі учасники жили в 6 підтаборах: 1 для кабскаутів, 4 для скаутів та організатори. Не дивлячись на велику кількість людей, умови розміщення об’єднували всіх. Кожна делегація була об’єднана з іншою та з загоном Скаутів Азербайджану, що давало можливість пізнавати культуру, традиції, мову, ігри та створювало умови для спільної організації життя.

Кожний загін відвідував заняття по першій медичній допомозі, історії та символіці Скаутингу, вузлам, стрільбі з луку, соціальному театрі, тімбілдінгу, багаттям, виживанню, сонячній енергетиці, кінному спорту та інші, а також різні творчі майстерні, колективні ігри та конкурси.

Wonderland 16  3

Для учасників була організована екскурсія-похід на озеро Гейгель - одне з найкрасивіших озер Азербайджану. Воно розташовується в Гейгельскому заповіднику, створеному в 1965 році з метою збереження недоторканності природи і тваринного світу. Довгий час вхід в національний парк Гейгель був заборонений. Однак, зараз ці обмеження скасовані і ми мали можливість відвідати цю зону, познайомившись із самобутньою красою цього краю.

Дуже запам’яталася таборова кухня, яка балувала нас національними стравами та дуже нагадувала простору сімейну їдальню саме тим, що знову ж таки об’єднувала 4 рази на день весь табір разом. А ще, мабуть, тому що це дуже відрізняється від нашого харчування (в таборі використовують лише свіже м'ясо і ніяких консервів, а ще як особливість, перші страви на вечерю).

Wonderland 16  2Ще одна особливість цього табору - це чай. Просто чорний, чи з м’ятою, чи з чебрецем, чи з цукерками, чи з різнокольоровим цукром…не має значення з чим, головне, що він був з найтеплішими розмовами та найщирішим сміхом. А згадується цей чай не випадково. Ви бачили де-небудь у наметовому таборі самовар? А самовар, що постійно гарячий? А хлопців, які постійно підтримують цей самовар? А дівчат, які готові завжди пити цей чай? Це певна маленька церемонія, яка відбувалася декілька разів на день, а залишилася звичкою ще й зараз.

Турботливо та професійно був спланований та проведений нічний похід на вершину гори (2000 м), де знаходяться залишки старої албанської церкви та відкривається такий вид на гори, що навіть зараз, згадуючи, мурашки йдуть по шкірі. Саме в цьому місці розумієш наскільки гарна, могутня та захоплююча ця країна. Зустрічаючи перші сонячні промінчики, що з’являються із-за хребта, спостерігаючи за отарами овець, що ховаються у вранішній димці, вдихаючи вологе, просочене запахом чебрецю, повітря, ступаючи на теплу, вологу від роси землю, розумієш, що ж то таке «Wonderland». Ці пейзажі надовго застряли в пам’яті.
Wonderland 16  4

Було багато цікаво та незвичного в тих днях, але всього так не передати. Не передати тепло гостинності, любов людей до своєї країни, вільність думок та свободу спілкування, не передати, як то, коли вночі кричать шакали, або біля воріт зустрічаєш ослика, як не знаючи мови, розуміти суть, як за пару днів стаєш частиною чогось, що навряд чи втратиш. І так важливо мати такі дні, таких людей і такі місця. Це була незабутня подорож. Дякую, всім, хто доклав до цього свої сили!


Горбачова Анастасія,
Київський міський осередок «НОСУ»НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version