Національна Організація Скаутів України

Скаути НОСУ традиційно прийняли Світло Миру від польских харцерів у Кракові

Krakow2017 0Цьогорічна участь у Всесвітній Скаутській естафеті "Світло Миру з Віфлеєму" у Кракові була вже третьою і мабуть найчисельнішою на рахунку НОСУ. Дуже цікаво, що заснована у 1986 році, австрійськими Скаутами, естафета по передачі Світла Миру цього року відбувалася в 30-ий раз. Krakow2017 3

Делегація "НОСУ" у складі 60 осіб та групи представників і Скаутів "НОСУ" Дніпропетровського обласного осередку "НОСУ" у складі 21 особи (які чекали нас вже у Кракові), зібралась в приміщенні центрального офісу "НОСУ", щоб, перевіривши всі необхідні документи, відправитись у подорож. Але звичайно пригоди почались ще до від'їзду, дві людини забули вдома важливі для перетинання кордону документи і поїхали за ними на інший бік Києва.

Після півторагодинного чекання ми все ж таки сіли у два автобуси та розпочали нашу щорічну подорож до Кракова в рамках Всесвітньої Скаутської естафети "Світло Миру з Віфлеєму". Дорога тривала трошки довше ніж ми очікували, але прибувши у Краків, поселившись у хостел та трошки поївши, ми відразу відправились у місто. 

Програма була дуже цікавою та насиченою. Завдяки ініціативі та старанням Каньшина Ігоря та Горовської Ніки ми потрапили у справжній харцерський Скаут-шоп (харцер - це польський Скаут), в якому всі бажаючі придбали собі різноманітні Скаутські цікавинки. Скаутське об'єднання "Тотем" Київського міського осередку "НОСУ", підготувало та провело для всієї делегації цікавий та пізнавальний квест, а представники Миколаївського обласного осередку, які проїздом до Відня провели деякий час у Кракові, залишили для нас захований сюрприз і, щоб дістатись до нього, ми повинні були розгадати загадку. 

Krakow2017 4

Ну і звичайно найочікуванішим заходом була церемонія передачі Світла Миру з Віфлеєму. 

Почалась вона урочистим шикуванням у внутрішньому дворі Вавельського замку - замку королів, після якого всі потрапили у Кафедральний собор Станіслава і Вацлава, де відбулось богослужіння. Ви навіть уявити собі не можете, як це, коли в соборі всі знаходяться у Скаутському однострої і маленьки діти, і дорослі Скаути, і навіть літні бабусі та дідусі. 

Krakow2017 5

Після богослужіння всі Скаути вишикувались у одну велику колону та, вигукуючи різноманітні кричалки, рушили до центра міста - площі Ринок, де біля Мар'яцкого собору відбулась передача ліхтариків зі Світлом Миру з Віфлеєму представникам всіх Скаутских формувань, які були присутні на заході. 

Наприкінці цього дуже насиченого дня відбулось ще дещо важливе. Під стінами Вавельского замку, біля вогнедишного дракону - символу Кракова, п'ятеро молодих людей з Киева та Одеси промовили Скаутську обіцянку.

Наступного ранку ми, зібравши свої речі, вирушили назад до України, щоб передати символ добра, підтримки та злагоди всім українцям, які цього потребують. Під час переїзду вогонь жодного разу не згасав.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version