Національна Організація Скаутів України

"НОСУ" вперше отримала Світло Миру з Віфлеєму від Скаутів Словаччини

9 грудня з Центрального вокзалу м. Києва делегація Скаутів "НОСУ" вирушила у незабутню подорож до м. Ужгород, що розташоване за 785 км від Києва, на кордоні зі Словаччиною. Делегацію складали 8 відважних хлопців та дівчат з Київського міського осередку та Запорізького обласного осередку Національної Організації Скаутів України, котрі взяли участь у міжнародній щорічній Скаутській естафеті, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа під назвою Світло Миру з Віфлеєму.

SlovakiaUzhМісто біля підніжжя Карпат є найменшим обласним центром країни, проте має багату і давню історію. Заснований у XI столітті Ужгород розвивався як промисловий та культурний центр Закарпаття. І саме у такому атмосферному місці, від Австрії, через Словаччину 11 грудня Світло Миру потрапило і в Україну. Офіційна передача відбулася у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі. Світло Миру до України привезли Скаути Словаччини у кількості 48 осіб. До заходу долучились представники місцевих молодіжних організацій та представники Ужгородської обласної державної адміністрації.

Вперше Скаути "НОСУ", окрім участі у офіційній естафеті у Відні та подорожі до польских Скаутів у Кракові, отримали Світло Миру ще й від Скаутів Словаччини. Сподіваємося, що таким чином буде започаткована нова традиція і співпраця "НОСУ" зі Скаутами Словаччини буде тільки поглиблюватися.


Запалити свічку і принести частинку Світла Миру додому може кожен охочий, двері собору відкриті для кожного. Після того, стоячи разом у традиційному Скаутському колі настає черга обміну привітанням, та спільним фотографуванням.


Після офіційної передачі Світла Миру Скаути відправилися на екскурсію цим затишним та колоритним містом. Серцем Ужгорода є його замок, саме звідти й почалося знайомство з історією та культурою Закарпаття. Далі Світло Миру з Віфлеєму, котре символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, не згаснувши навіть на хвилинку, помандрувало Україною до Києва та Запоріжжя.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version