Національна Організація Скаутів України

Навчальний тренінговий курс для Скаутів та Гайдів "Академія-2016". Відгук учасниці від "НОСУ"

“Your life is not a destination but a journey” - цитата з аеропорту у місті Ларнака, Кіпр.

З деяким запізненням, але розповім, про Academy-2016 для лідерів  Скаутів та Гайдів Європи, яка відбулась на дивовижному острові Кіпр у місті Ларнака, з 1 по 6 листопада. Academy16 4

Організація була на найвищому рівні, команда організаторів - кмітлива та доброзичлива. Розмістили нас у великому готелі на березі моря. Годували тричі на день. Жили у номерах по двоє, або поодинці. Мені пощастило жити з чудовою дівчиною з Естонії, що зробило моє перебування там ще цікавішим, бо в нас була змога обговорювати сесії та взагалі події Академії, переосмислюючи та доповнюючи наш досвід.

Люди щирі, відкриті, справжні. Скаути були з України, Данії, Норвегії, Фінляндії, Швеції, Португалії, Нідерландів, Ірландії, Греції, Італії,  Німеччини, Франції, Кіпру, Бельгії, Боснії и Герцоговини, Естонії, Словенії, Словаччини, Мальти, Великобританії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Люксембургу. Мене потішила величезна кількість розумних людей, які відчувають інших, та готові натхненно відповідати на будь-які питання. Слід зауважити, що питань в мене було дуже багато. І кожен з радістю відповідав на них. Спілкування було англійською мовою, що дало мені змогу одержати практику розмовної англійської. В ході обговорення питань стало зрозумілим те, що питання у Скаутингу є схожими у різних країн, тому розмови були емоційними, а висновки -- несподіваними.

Academy16 1Програма була наповнена різноманітними висококваліфікованими сесіями: починаючи зі стратегічного планування у скаутингу, продовжуючи розширенням можливостей і закінчуючи нестандартними рішеннями буденних проблем. Сесії проходили англійською мовою три години, по дві на день. З переліком сесій та матеріалами можна ознайомитись на сайті Академії http://www.thesgacademy.eu/the-sessions/session-resources/. Academy16 2

Формат сесій приніс окреме задоволення: перша частина - інформативна, потім перерва на каву, а друга частина - вирішення якогось питання у групах (обговорення, прийняття рішення, презентація). Слід зазначити, що це дуже цікавий та корисний формат проведення сесій, тому що за час обговорення є можливість більш детально обговорити тему питання та ближче познайомитись з членами групи. Групи формувались за допомогою ігор та щасливих випадків :), тому нових знайомств дуже багато. У перервах ми мали змогу плавати у морі, насолоджуватись сонцем, сидіти у готелі, відчуваючи усі кольори життя та знаходячи нових друзів.

Відрізнялись різноманітністю також і вечори -- відкриття, національний вечір, знайомство з культурою Кіпру, чудове закриття зі справжнім оркестром Скаутів Кіпру.

Не новим, але дуже важливим, став висновок про зміни. Ми постійно говоримо про зміну і вдосконалення, але це зводиться в основному до того, що нам, в першу чергу, потрібно  розширити наш кругозір і спосіб мислення. Потім нам потрібно змінити наш спосіб роботи і співпраці, треба забути про "те, як ми робили", закінчити давати оцінку усьому, що нас оточує, і продовжити наполегливо працювати. Зміна і поліпшення настає, в першу чергу, через зміну себе, за рахунок розширення можливостей зсередини, а потім -- розповсюдження цього досвіду на наше оточення. Змінюючи себе, змінюємо світ!

The Academy 2016 - це досвід, яким з радістю ділюсь, це люди, які назавжди залишаться в моєму серці, це неймовірні низки ситуацій, що призвели та призводять до фантастичних подій, це ночі без сна та дні, наповнені Скаутингом, знаннями, натхненням, випробовуваннями, світлом та любов’ю, це веселощі, це відкриття... Це концентрат Скаутського життя.

Це були дивовижні шість днів, які змінили мене як Скаута і як людину. Я щаслива і вдячна усім на The Academy 2016 -- організаторам, учасникам, моїм новим друзям, та тим, хто зробив цю подію можливою для мене!

Яна Віхарева, Дніпропетровський обласний осередок 

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version