Національна Організація Скаутів України

Розповідь Скаута «НОСУ» про Всесвітній Скаутський Мут в Ісландії

Moot 1

Цьогорічне літо було дуже насиченим на міжнародні Скаутські заходи, серед них проходив один із ключових – 15-ий Всесвітній Скаутський Мут, що відбувся з 25 липня по 2 серпня 2017 року. Moot 2

Мут є  Всесвітньою подією Всесвітньої Організації Скаутського Руху для Роверів із різних Національних Скаутських Організацій світу. Термін «Мут» виник від староанглійського слова і означає зустріч (сучасне «meet»). Мут відбувається раз на чотири роки і кожного разу в іншій країні. Попередній Мут був проведений в Канаді (2013), цьогорічний в Ісландії (2017), а наступний буде в Ірландії в 2021 році.                                                                                              

Мені випала нагода представляти Україну. Всього ж на Муті було представлено 93 країни, з різними контингентами. Найбільший контингент був від Великої Британії -  673 особи. Взагалі, організаційна складова Муту була поділена на дві частини – під час першої учасники проживали в 10-ти різних Скаутських кемпах на території Ісландії, особисто я жив у кемпі «Рейк’явік», що розташовувався у однойменному місті, за сумісництвом столиці Ісландії. А друга частина проходила в Ulfljotsvatn Scout center, де були вже всі учасники Муту, і жили тими ж кемпами.

Moot 6Якщо трохи детальніше, то під час першої частини, поки ми жили в кемпах по території Ісландії, нас розділили на трайби (tribe – плем’я), щось на зразок підтабору, та в самому трайбі на партулі по 8 осіб. Ми дізнавались нове про цю дивовижну країну, ходили в походи в гори, на острова, на озера, ексурсії та квести по місту.

Під час другої частини в загальному кемпі ми жили в наметах, ходили на різного роду активності, майстер-класи та вечірки і церемонії, де збиралися всі учасники.

Взагалі тема Муту, «Change» - "зміни", несла в собі головну мету цьогорічного зібрання – диверсифікувати, змінити свою думку, бачення або ж стереотипи, щодо інших, як людей так і національностей. 

Moot 3

Основа для цього була закладена в побудові кемпів, трайбів та патрулів, де максимально була різна кількість національностей і всі спілкуються між собою, одночасно дізнаючись, щось нове один про одного.

Взагалі захід був ну дуже крутим, організація буда на найвищому рівні. Дружня, толерантна, а головне весела атмосфера, яка супроводжувала всіх учасників, протягом усього Муту.

Куба Євгеній

Київський міський осередок НОСУ

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version