Національна Організація Скаутів України

Що таке JOTA-JOTI і як взяти участь?

Кожного року у треті вихідні жовтня у Скаутському світі відбувається наймасштабніша Скаутська подія, яка об’єднує понад мільйон Скаутів щороку - Всесвітнє Інтерактивне Скаутське Джемборі «JOTA-JOTI»!

У ньому може взяти участь будь-який Скаут або дорослий лідер разом зі своїм Скаутським об’єднанням, гуртом, патрулем або ж самостійно. Для цього потрібен лише комп’ютер з доступом до мережі Інтернет або аматорське радіо.

Що таке JOTA? JOTA – це Джемборі в радіоефірі. JOTA є щорічною подією, під час якої Скаути всього світу можуть поспілкуватись один з одним за допомогою аматорського радіозв'язку.

Що таке JOTI? Аналогічно до JOTA, JOTI об'єднує Скаутів за допомогою Інтернет технологій. Основна частина спілкування відбувається за допомогою Skype, joti.tv та чату, що має назву IRC (Internet Relay Chat). JOTI дозволить познайомитися зі Скаутами з інших країн та більше дізнатися про їх життя.

Як взяти участь?

Для того, щоб зареєструвати своє об’єднання/гурт/патруль або ж себе самостійно для участі у ДжотаДжоті 2017 необхідно мати дійсний профіль у мережі scout.org. Якщо у Вас немає профілю, необхідно його створити за посиланням http://scout.org/register

Якщо у Вас є діючий профіль, то реєстрацію у мережі ДжотаДжоті необхідно здійснити за наступним посиланням: https://www.scout.org/jj2017

На сайті розміщена анкета для реєстрації нового учасника.

 • Під час вибору країни (Country) має автоматично з’явитися National Organization of Scouts of Ukraine (якщо ні – виберіть її зі списку самостійно).
 • Are you signing up for – тут необхідно вибрати пункт World Organization of the Scout Movement (WOSM) association.
 • Name of group or event – тут необхідно ввести назву Вашого Скаутського формування або патруля, який ви реєструєте для участі у цьогорічному ДжотаДжоті. 
 • Location – населений пункт, звідки ви будете виходити на зв'язок.
 • Amateur Radio call sign – якщо ви зареєстрували радіостанцію, то тут необхідно вказати її контакт. Ви можете дізнатися більше про участь у Джота за посиланням http://jotajoti.info/using-amateur-radio/  Ось тут можна знайти список постійних радіоконтактів для зв’язку: http://jotajoti.info/radio-call-signs/
 • IRC nick – тут ви зазначаєте Ваш нікнейм у онлайн чаті (текстовий обмін повідомленнями без відео) попередньо зареєструвавшись у ньому за посиланням https://webchat.scoutlink.net/. У чаті можна вибрати канал, де будуть спілкуватися вашою мовою.
 • Other identifiers e.g. Skype, Facebook, Twitter ­- тут ви вказуєте усю контактну інформацію, за якою можна знайти Ваше скаутське формування під час ДжотаДжоті.
 • When do you plan to take part – тут необхідно відмітити, у який саме час Ви плануєте брати участь у заході (день тижня: п’ятниця, субота, неділя та час дня: ранок, обід, вечір, ніч).
 • Name – ім’я особи, що відповідальна за участь у ДжотаДжоті у Вашому об’єднанні/гурті/патрулі.
 • Email address – контактна емейл-адреса, на яку прийде підтвердження Вашої реєстрації та подальші інструкції.

От і все! Тепер перевірте усі дані та клікайте «Submit» для завершення реєстрації.

Після завершення реєстрації Вам на емейл, який ви вказали, прийде код JID для JamPuz.

JamPuz – це складовий елемент ДжотаДжоті, що полягає в обміні кодами між учасниками під час їх спілкування у мережі Інтернет або через радіозв’язок. Кожне формування, що зареєструвалося має власний JID - код для обміну з іншими Скаутами. Кожний код містить у собі цифру Скаутського регіону (4 – Євразія), код країни (UA для України) та суфікс унікальних саме для Вашої реєстрації чисел.

За посиланням http://www.world-jotajoti.info/jampuz-documents/ Ви можете знайти спеціальні аркуші для запису JID - кодів та країн Скаутських формувань, з якими Ви поспілкувалися.

Якщо від Вашого об’єднання у ДжотаДжоті беруть участь декілька патрулів, ці аркуші допоможуть Вам ввести елемент змагання та визначити за допомогою зібраних кодів, яка група найактивніше взяла участь у онлайн Джамборі.

Участь у JamPuz необов’язкова, деякі Скаутські групи не записують власні коди та не планують ними обмінюватися.

Декілька корисних порад:

 

 • Майте на увазі, що одразу після Вашої реєстрації Ваші контакти з’являються у загальному списку зареєстрованих формувань, тому у Ваш скайп або фейсбук почнуть додаватися нові контакти для того, щоб підготуватися заздалегідь. Зазвичай такі Скаути одразу пишуть повідомлення про те, що вони знайшли Ваш контакт на сайті ДжотаДжоті і хочуть поспілкуватися з Вами під час події. Ви можете діяти за тією ж схемою.
 • Якщо Ви плануєте за основу Вашого спілкування брати скайп, то краще створити новий скайп акаунт спеціально для ДжотаДжоті, щоб мати можливість додати багато нових адрес і потім не дивуватися через півроку, що у Вас робить той або інший контакт :) Крім того, це полегшить Вам завдання наступного року:) За цим посиланням http://www.world-jotajoti.info/skype/ Ви знайдете декілька фейсбук-груп для обміну скайп-контактами для ДжотаДжоті по дням. Дуже зручно!
 • Заздалегідь підготуйте кілька десятків Скаутських нікнеймів скайпу або інших засобів зв’язку, аби мати вже готовий список контактів ДжотаДжоті та не витрачати час на їх пошук. База контактів знаходиться за цим посиланням https://www.scout.org/jj2017participants та постійно оновлюється.
 • УВАГА! Оновлена інформація! Цього року на сайті Jota.tv з’явилася сторінка із скайп-контактами груп, що згруповані по країнам. Для цього вам необхідно перейти за посиланням https://www.joti.tv/portal/, авторизуватися за допомогою акаунту на Scout.org та натиснути угорі пункт “Skype”.
 • Найзручнішим способом спілкування минулого року був сайт http://www.joti.tv/ Це ніби онлайн-скайп та онлайн-відеодзвінки. На сайті можна побачити нікнейми користувачів онлайн і викликати їх одним кліком. Якщо контакт приймає ваш дзвінок, то одразу вмикаються відео і звук. Цей сайт дає можливість спілкуватися з більшою кількістю користувачів, так як непотрібно додавати нові контакти у Ваш контактний лист, як це робиться у скайпі, Ви одразу бачите усіх користувачів сайту, що перебувають онлайн в цей самий час.
 • Зазвичай один дзвінок у скайпі чи на joti.tv триває від 2 до 20 хвилин. Скаути можуть просто обмінятися JID-кодами або сфотографуватися з вами. Але іноді розмова триває довше. Тому будьте готові до усього:)
 • Якщо у Вас є Скаути або дорослі лідери, які не зможуть приєднатися до патруля/гурта під час події, вмовте їх спробувати самостійно вдома. Багато учасників (особливо користувачів joti.tv) беруть участь у події самостійно, лежачи на своєму дивані:)
 • За допомогою цьогорічного хештегу #JotaJoti2017 Ви можете розповсюджувати нікнейм та контакти свого формування для ДжотаДжоті у соціальній мережі фейсбук та на сайті scout.org. За допомогою цього ж хештегу Ви можете знайти інші групи для зв’язку під час події.

Корисні посилання:

 • Список усіх зареєстрованих учасників ДжотаДжоті 2017 Ви можете переглянути за посиланням https://www.scout.org/jj2017participants (список оновлюється при кожній новій реєстрації)

Якщо під час реєстрації або використання одного із сервісів у вас виникли запитання, звертайтеся до Міжнародного Комісара «НОСУ» Горовської Ніки: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. "> Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/nika.gorovska

+380631346267

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version