Національна Організація Скаутів України

Круглий стіл проекту "Нова оселя"

round table4429 листопада у рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у місті Києві та Одеській області», який реалізувався МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» за фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся круглий стіл, який став завершальною подією проекту. Учасниками заходу стали не лише тринадцять грантерів та партнери проекту – представники Міжнародного інституту розвитку дитини (ICDI, Нідерланди) і Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національна Організація Скаутів України». На круглий стіл також завітали представники Міністерства соціальної політики України та представництва ЄС в Україні. Перша частина заходу була присвячена виступам дітей – учасників проекту «Нова оселя».

round table11

Тут кожен міг розповісти про свою участь у проекті та результати, які отримав у процесі роботи. Більшість дітей зазначили, що проект «Нова оселя» допоміг знайти нових товаришів, розширити коло інтересів та навчитися ставити нові цілі і досягати їх. Друга частина заходу була присвячена висвітленню результатів, яких вдалося досягти грантерам проекту. Присутні ділилися успіхами, розповідали про труднощі та ставили питання партнерам проекту –  представникам Міжнародного інституту розвитку дитини, щодо впровадження методики Нест-центрів – технології роботи з дітьми на рівні громади. Цей підхід успішно застосовується для соціальної адаптації, інтеграції дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, в тому числі дітей, які зазнали впливу війни. Загалом, якщо говорити про результати дворічної роботи проекту «Нова оселя» в цифрах: надано суб-гранти 13-ти місцевим організаціям громадянського суспільства. Послугами ОГС охоплено 3702 дітей з 576 родин. Також створено 2 центри – середовища дружні до дітей. round table22Організовано табори відпочинку для дітей з числа ВПО (участь у таборах взяло 584 дитини). Проводиться кампанія, спрямована на інтеграцію в місцеві громади дітей з числа ВПО «Долучайся до квесту #ChildRightsChallenge: ти маєш право знати». Особливістю кампанії стало активне залучання дітей до процесу її формування та реалізації через інтерактивні ігри і квести про права дітей. Загалом, різними послугами охоплено щонайменше 7717 дітей, з них 3683 хлопчика та 4034 дівчинки, 3598 серед охоплених дітей – ВПО, 1025 родин з охоплених проектом – родини ВПО.  round table33                                                                                                                      

«Ми впроваджували проект не про дітей, а для дітей. Саме тому, ми приділили велику увагу залученню дітей на всіх етапах реалізації проекту – для створення й реалізації інфокампанії про права дітей, під час проведення різноманітних заходів, таборів для дітей, навіть під час оцінювання роботи проекту. Ми завдячуємо ініціативам наших партнерів – ICDI та «НОСУ», які допомогли нам поєднати міжнародний досвід формування дружнього до дітей середовища з національним контекстом» – Підсумувала захід Ілона Єлєлєнва, директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version