Національна Організація Скаутів України

Добре провести канікули вдома біля телевізора або комп’ютера, можна з’їздити до бабусі, а можна ризикнути і опинитися у Карпатах зі скаутами Львівщини. Саме так вчинили 15 скаутів міста Красноармійська, які представляли у далекому селі Велике Гусне Львівської області Донецький обласний осередок НОСУ.

З 29 жовтня по 4 листопада хлопці та дівчата з ЗОШ 12, КНВК, ЗОШ 9, Красноармійського педагогічного училища приймали участь в історико-краєзнавчому зборі-поході «ДО ДРУЗІВ», присвячений 100-річчю скаутського руху в Україні.

Організаторами заходу стали Федерація Скаутів «Галицька Русь» та Донецький обласний осередок ВМГО «Національна організація скаутів України».

Програмою передбачалося:

-           паломництво до Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря Львівської єпархії Української Православної Церкви, знайомство з памятками історії – унікальними дерев’яними храмами, взірцями бойківської та лемківської народної архітектури;

-           участь у відкритті чемпіонату Львівської області зі спортивного туризму «Пікуяна 2012», піший похід у гори зі сходженням на найвищу вершину Львівщини г. Пікуй (1408 м);

-           відвідування пам’яток історії – некрополів часів Першої світової війни та залишків оборонних укріплень, участь у заходах із вшанування пам’яті жертв війни;

-           знайомство з географією, місцевими звичаями та традиційними видами господарства цього регіону Карпат, відвідання мінерального джерела у с. Ужок та витока р. Уж.

Всі заходи відбулися своєчасно і в повному обсязі, кожен день був незабутнім і дуже насиченим.

Піднявшись на найвищу вершину Львівської області г.Пікуй (1408м), ми опинились у числі учасників змагань зі спортивного туризму «Пікуяна 2012» та здобули грамоту від президента Львівської обласної Федерації спортивного туризму. На тренінгах діти навчилися надавати першу медичну допомогу, розпалювати ватру в засніженому лісі. У великій грі, присвяченій подіям Першої світової війни, скаути знайомилися з історією вочевидь, вчилися працювати в команді, знаходити вихід зі складного становища. У Свято-Онуфріївському чоловічому монастирі Львівської єпархії учасники доторкнулися душею до святинь Української Православної Церкви. Отець Онуфрій, який займається зараз благоустроєм храму, навіть подарував нашій делегації ікону Почаєвської Божої Матері.

     Активний відпочинок насправді не замінити ні чим. Осінні канікули у Карпатах учасники запам’ятають надовго. Тиждень пролетів як один день завдяки неперевершеним враженням.

na verhine 

Підкорення вершини

Разом з друзями

skaytenok 

Скаутьонок

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version