Національна Організація Скаутів України

НОСУ інформація

Сьогодні Регіональна Скаутська Організація Євразії має унікальний досвід розвитку Скаутського руху у пострадянських країнах, де скаутський метод виступає як новаторський, а цінності скаутингу входять у життя разом з новим досвідом демократичних перетворень.

У 2005 році Всесвітня конференція рекомендує Україні працювати над об’єднанням найсильніших організацій та формуванням єдиної цілі скаутського руху в країні. Прислухавшись до рішення Всесвітньої конференції, скаутські організації-ініціатори покладають на себе головні обов’язки по створенню робочої групи, якою пізніше за методичної підтримки регіонального скаутського бюро „Євразія” були розроблені документи нової спільної організації – Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Національна Організація Скаутів України”.

Навесні 2007 року був проведений установчий з’їзд, в якому взяли участь представники таких організацій, як „СПОК”, „Пласт”, „Січ”, представники з різних регіонів України.

26 жовтня 2007 року була зареєстрована ВМГО„Національна організація скаутів України” (НОСУ). За статутом та вимогами ВОСР національна організація будь-якої країни-учасника Всесвітньої організації скаутського руху має бути унітарною та мати індивідуальне членство. Українські дитячі та молодіжні скаутські організації зробили перший крок та зареєстрували свої наміри до об’єднання. Лідери з числа дітей, молоді та дорослих скаут-лідерів з організацій-засновників („Пласт”, „Січ”, „СПОК”, „АСУ”) зустрілись у широкому дружньому колі та обговорили переваги та проблеми пов’язані з об’єднанням на національному рівні в єдину організацію. Розробили заходи, що сприяли налагодженню комунікацій на рівні місцевих організацій (зокрема в середовищі не заангажованих дитячих та молодіжних лідерів з регіональних осередків з різних областей України, що підвищило конкурентну спроможність української скаутської молоді щодо рівноправного входження до європейської та світової скаутської спільноти).

14-18 липня 2008 року у Республіці Корея відбулася 38-а світова скаутська конференція, де Національну Організацію Скаутів України було офіційно визнано повноправним членом Всесвітньої Організації Скаутського Руху (ВОСР).

Завдяки Указу Президента України №279/2008 ”Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні” в країні, на місцевому рівні, активізували свою діяльність скаутські загони та малі скаутські групи (патрулі, курені). Протягом 2009-2011 років ініціативна група від Національної Ради, яка включала в себе представників всіх зацікавлених всеукраїнських скаутських організацій, об’їздила майже всі регіони України з метою стимулювання проведення установчих зборів НОСУ на регіональному рівні. І як наслідок цієї кропіткої діяльності, в червні 2011 року пройшов легітимний II з’їзд НОСУ, делегатами якого стали представники 14 офіційно зареєстрованих осередків (Дніпропетровський, Донецький, Запорізький, Івано-Франківський, м. Київ, Київська обл., АР Крим, Львівський, Миколаївський, Одеський, Рівненський, Севастопольський, Сумський, Харківський). Пізніше, на початку 2012 року, було зареєстровано Тернопільський обласний осередок.

На 1 січня 2018 року НОСУ налічує близько 1500 скаутів з 14 регіонів України.
В столиці України діє штаб-квартира «НОСУ» за аддесою:

 м. Київ, вул. Довженко 2, 19, Tel .:+38 (063)2266904

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version