Національна Організація Скаутів України

З 8 по 23 серпня 2014 року представники Київського міського осередку Національної Організації Скаутів України Павловський Костянтин, Дудинський Олекснандр  та Чекурова Дар’я взяли участь у Чехо-Словацькому проекті  з залученням учасників з України  «Пояс дослідника – 2014 – Україна».

Це традиційний захід, який організовують уже третій рік поспіль при підтримці Європейського фонду «Youth in action». Суть проекту полягає в тому, щоб познайомитись з новою країною, дослідити цікаві місця, традиції та культуру у складі інтернаціональних  команд.
Для нас проект розпочався 8 серпня у місті Мукачево зі знайомства з командою організаторів та представниками з усієї України. А наступного дня ми усі разом зустріли учасників з Чехії та Словаччини та усі мали змогу познайомитись у своїх командах, з якими разом провели більшу частину проекту. (усіх учасників поділили на 7 команд по 5, 6 чоловік). Нам з Костею дісталась найкраща, на мій погляд команда з усіх можливих,а саме  рішуча, добра та врівноважена Вероніка зі Словаччини, веселий та винахідливий Хонза з Чехії та сильний та впевнений Вацлав з Чехії.

    
Наступні кілька днів ми провели у дружній та завжди веселій атмосфері. Ми знайомились, приймали участь у іграх, тренінгах, робили один для одного майстер-класи, робили корисні справи, а саме допомагали місцевій школі, представляли свої країни на міжнародному вечері та просто незабутньо проводили час.
А потім почалось найцікавіше, усі команди з закритими очима відвезли у різні місця для початку подорожі. Та у всіх було приблизно 8-9 днів, щоб дійти до загальної точки збору – Синевірського озера. Та перед кожною командою було виставлено однакові умови та обмеження: не користуватись транспортом, а переміщуватись лише за допомогою власних ніг, витрачати лише командні гроші, які ми отримали від організаторів, не витрачати кошти на оренду готелів та інших зручностей, виконувати міні-проекти та долати виклики, які самі для себе поставили та придумали, не розділятись та дізнатись якомога більше про Україну та відвідати багато цікавих місць.

     
Для нас це були 8 незабутніх, сповнених пригод та труднощів днів. Було різне – важкі фізичні навантаження, втрата важливих речей, ночівля в неможливих для ночівлі місцях, фізичні недуги, емоційна втома та хвилинки відчаю, випробування фізичні та моральні. Та було безліч приємного: неймовірні пейзажі, цікаві та сповнені сюрпризів дороги, дикі місця , доглянуті та затишні туристичні притулки, велика кількість тварин та дикої природи і добрі, гостинні та завжди раді допомогти місцеві люди.
Ми ніколи не були самотні у горах та знайшли багато нових друзів.

       
Останні декілька днів ми провели на Сенівірському озері, підводячи підсумки проекту та насолоджуючись спілкуванням один з одним.

Увесь проект пройшов на одному диханні, але приніс велику користь кожному з нас. Окрім того, що ми здобули нові знання та навики, зустріли нових, цікавих друзів. Ми з іншого боку подивились на власну країну усі достоїнства та недоліки, на людей, які нас оточують. Кожен зміг випробувати себе фізично та морально, зрозуміти свою роль та вміння працювати у команді та твою можливість справлятись з труднощами.

Дякуємо усім за можливість участі у цьому проекті та сподіваємось побачити усіх ще не раз. Та радимо усім, якщо у вас буде можливість взяти участь у чомусь подібному – не втрачайте такий шанс

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version