Національна Організація Скаутів України

manglЦе була надзвичайна подорож. Скаутське об’єднання «СПОК» (у складі представників з трьох скаутських гуртів «Тотем», «Мангуп» та «Оріяна»), скаути з Росії та польські харцежі ZHP заринулись у стародавній світ, коли на півострові Крим мешкали скіфи та караїми, коли ворожі полки турків атакували суворі і величні одночасно печерні міста, такі як Мангуп-кале та Ескі-кермен, коли безумство межувало з благородством, коли все було зовсім не так як в наш час.
Подорож почалась у старовинному містечку – Бахчисарай, який свого часу був столицею всього Кримського ханства. Стоїть в Бахчисараї Ханський палац, стоїть і не беруть його ані роки, ані війни, ані кризи. Стоїть і чекає свого наступного господаря, а поки що в ньому розташований цікавий музей, який розповідає нам про побут часів коли жила на світі прекрасна Роксолана.
Далі мандрівники у часі потрапили у печерне місто Чуфут-Кале, яке у ті часи називали Кирк-ор. Там ми почули дивну історію і не історію навіть, а легенду про царівну, дочку золотоординського Хана – Джанике Ханим. Коли ворожі війська оточили місто и перекрили доступ води, мешканці почали помирати від спраги та голоду. Дівчина декілька разів потайки виходила за стіни міста та добувала безцінні краплі води. А коли вороги все ж таки схопили сміливу принцесу та вбили її привселюдно, вони почули що земля почала трястись, це скакала на допомогу ханова військова кіннота. Джанике Ханим загинула, але допомогла своєму рідному місту протриматись до приходу підкріплення. І зараз ще можна побачити в Чуфут Кале її усипальницю, а за нею дивне дерево, ніби то сама принцеса живе в ньому. Якщо міцно обійняти його та загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.
Далі було величне місто Мангуп-кале. Колись давно, коли не було в Криму турків та татар, існувало князівство – Феодоро. Столицею цього князівства було печерне місто Мангуп-Кале, яке розташувалось на незвичному, схожому на долонь, але з чотирма пальцями, плато. Крізь князівство проходило багато торгових шляхів, феодорці торгували з Візантією та Грецією, говорять що навіть китайський шовк продавався на місцевих базарах. Забажали ворожі турки князівську казну і напали на Феодоро, але оглядові башти вчасно попередили мешканців столиці князівства про вороже військо, встигли сховатися вони за стінами та мурами. Декілька місяців не могли взяти місто штурмом, багато загинуло мангупівців, та ще більше полягло в тих лісах турків. Але розумний турецький воєвода вигадав план…
Пішли турки від Мангуп-кале і знову воцарився мир та спокій у князівстві. Але насправді турецьке військо сховалося та чекало. І ось нарешті трапився їм на шляху невеличкого зросту хлопчик – пастух. Спокусили його турки золотом, землями та владою і попросили вночі відчинити ворота міста, але сказали, що не хочуть нікого вбивати, їм просто потрібно поговорити з вождем славного міста. Повірив їм хлопець, та виконав це прохання.
Кривава була ніч, місто перетворилося на пекло, всюди горіли будинки, лежали мертві мешканці, повсюди було чутно крики та стони помираючих у муках мангупівців.
Коли сонце встало над горизонтом, побачив хлопець що накоїв, але турецький воєвода приготував йому найжорстокішу кару – залишивши єдиним живим у всьому місті. Від горя та великої провини стрибнув хлопець зі скали, але не долетів до землі перетворившись на хмарку.
Забравши всі коштовності турки покинули місто, але й досі, інколи, коли Мангуп вкритий туманом, можна почути дитячий плач…
Наступною точкою маршруту було печерне місто Ескі-кермен, в якому скаути спустилися в осадний колодязь за допомогою спеціального альп. спорядження. Це був той іще спуск, на кожному кроці можна було впасти у прірву крізь величезні дірки у стінах, але мотузка була надійною, а сила духу міцною.
Було ще багато чого цікавого, наприклад коли до групи не звідки приєднався дивний пес, який ні за що не хотів відставати, але згодом допоміг знайти дорогу в тумані ведучі нас по своїх слідах і так само несподівано зник, ніби то древні боги допомагали нам пославши з небес помічника. Був і святковий концерт, присвячений 25 – тій подорожі у весняний Крим, на якому кожен показував щось цікаве, а польські скаути Міхал та Кашка показували нам неймовірно веселі та цікаві ігри, всім одразу захотілося приїхати до них у гості в літній скаутський табір Hubal. Дорослі лідери розповідали різноманітні легенди, які одночасно і цікавили і страшили. І звичайно була гітара, мелодія скаутських пісень назавжди залишиться в тих горах, куди ми ще не раз повернемося.
Будь напоготові!

mang2mang3mang5mang7mang8mang9mang10mang11mang12mang15

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version