Національна Організація Скаутів України

Лого Джембори 2014

З 19 по 21 вересня 2014 року у м. Миколаєві та с. Петрово-Солониха Миколаївського району Миколаївський обласний осередок ВМГО «Національна організація скаутів України» спільно з МОГДО «Миколаївська спілка скаутів» та ММГДО «Скаути Миколаєва» провели 15-й Ювілейний Миколаївський обласний скаутський Фестиваль-Джемборі «Зустріч друзів».

Цей захід є традиційною програмою миколаївських скаутів, котрий проходить вже 15 років поспіль. Цього разу він був присвячений 15-річчю скаутського руху на Миколаївщині, Всесвітньому дню миру та Міжнародному Дню туризму. Програму підтримали Міністерство молоді і спорту, Департамент освіти, науки і молоді Миколаївської облдержадміністрації, Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.

Ювілейний Джемборі «Зустріч друзів» починався з відкриття фестивальної сторінки у Дитячому містечку «Казка» у м. Миколаєві, де учасників чекала зустріч з найстаршим скаутським загоном Миколаївщини – «Аліски», який за 15 років свого існування спромігся отримати у своїй головній скаутській спеціалізації – хореографії – найвищих досягнень для дитячого творчого колективу. Щоденна наполеглива праця юних танцюристів п’ять років тому допомогла здобути колективу звання «Зразковий». А у 2014 році – почесне звання «Народний художній колектив». Вже під час Джемборі «Аліски» ще раз підтвердили своє звання, здобувши на черговому відповідальному обласному творчому конкурсі чергову перемогу – «Гран-Прі».

Учасників фестивалю вітали начальник Головного управління юстиції в Миколаївській області Роман Возняк, директор ДМ «Казка» Олена Шевченко, засновники скаутської організації на Миколаївщині Анатолій Семенков, Василь Гетманцев, голова ВМГО «Національна організація скаутів України» Андрій Чесноков (м. Київ). У творчій та ігровій формі присутні поринули в екскурс з історії скаутського руху на Миколаївщині, насолоджувалися виступами Народного художнього колективу ансамблю танцю «Аліски» (керівник і скаут-лідер Юлія Семенкова) та вокальної студії «Аліски» (керівник і скаут-лідер Ірина Лісова).

Символами 15-го ювілейного скаутського фестивалю-Джемборі стали вічні цінності: мир, дружба, добро і згуртованість! Скаути – посланці миру, і роблячи добрі справи, скаути примножують мир у всьому світі, тому логічним завершенням зустрічі у Дитячому містечку «Казка» став спільний флеш-моб «Скаути за мир!»

Вже після фестивального флеш-мобу усі учасники централізовано переїхали на Джемборійську галявину, у село Петрово-Солониха Миколаївського району, де на базі Спортивно-розважального центру «Истоки» їх вже чекали з продовженням програми команда скаут-лідерів на чолі з Євгеном Семенковим, членом Національної Ради ВМГО «НОСУ», комендантом табору. На Мачту відкриття Фестивалю-Джемборі прибули почесні гості та друзі скаутів. А Отець Борис (Каширов), настоятель Петрово-Солониської церкви Святих Петра і Павла, традиційно благословив учасників короткою молитвою і побажав гарної погоди. Майстер-класи з гончарства, історичних реконструкцій, виробів з паперу, аквагриму, туристичних умінь чередувалися з іграми та змаганнями як команд, так і окремих учасників програми. Доки скаути брали участь у програмі, тим часом проходило виїзне засідання Національної Ради ВМГО «Національна організація скаутів України», де дорослі лідери обговорювали актуальні питання українського скаутингу та виносили важливі рішення. Вечорами усі збиралися біля вогнища на творчі змагання, бесіди друзів, веселі концерти й нічні випробування, а зранку – на бадьорі танцювальні зарядки. Вночі кандидати у скаути на березі величного Південного Бугу по черзі давали скаутські обіцянки бути вірними Богу, Батьківщині, своєму Слову, після чого їх приймали у коло скаутів.

Три дні лунало понад Бугом скаутське «Будь готов – Завжди напоготові!» Три дні сотні дітлахів долали відстані велосипедами, човнами, пішки у пошуках пригод та відповідей на суддівські завдання. А перемогою цього були: Дружба, Мир, Добро і Згуртованість! Ювілейний скаутський Фестиваль-Джемборі «Зустріч друзів» проходив під гаслом: «Немає спостерігачів, є лише учасники!» Тому дипломами були нагороджені всі учасники! На довгу та щиру пам’ять!

За три дні у програмі 15-го ювілейного обласного скаутського Фестивалю-Джемборі взяли участь рекордна кількість учасників і делегацій: 314 учасників з міст Миколаєва, Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеської області, Миколаївської області: Первомайська, Вознесенська, Баштанки, Врадіївки та Врадіївського району, Снігурівського, Жовтневого, Миколаївського районів.

Організатори, діти і батьки висловлюють також щиру вдячність за допомогу в транспортуванні окремих делегацій на захід, підтримку в організації програми та турботу про підростаюче покоління Василю Капацину, Андрію Вадатурському, Євгену Травянко, Юрію Гержову, Артему Ільюку, Олені Шевченко (директор ДМ «Казка»), Валерію Жукову (Компанія ТОВ «Сандора» PepsiCo). Приємно, що є люди, які люблять дітей та роблять для них добрі справи!

DSC 0797

DSC 0835

DSC 0855

DSC 0882

DSC 0850

DSC 0915

DSC09489

DSC09511

DSC09525

DSC 0084

DSC 0129

DSC 0179

DSC 0262

DSC 0265

DSC 0632

DSC 0633

DSC00060

DSC00047

DSC00230

DSC00299

DSC00303

DSC 0945

DSC 0989

DSC00373

DSC00384

DSC00401

DSC00375

DSC 0117

DSC00399

DSC09306

Посвята в скаути

DSC00402

мачта открытия Николаев Джембори

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version