Національна Організація Скаутів України

16 березня 2013 року у м. Миколаєві проводжали зиму!

Миколаївський міський осередок НОСУ з 2002 року має традицію організовувати та проводити Масляну у місті Миколаєві. Одних тільки млинців щороку роздається 2 000 штук!

Цього року скаути відгукнулися на прохання дирекції дитячого містечка «Казка» долучитися до колективів, що готували загальноміське свято Масляна на території «Казки». Поміркувавши, вирішили прийняти пропозицію. З’явилися додаткові обов’язки перед громадою та управлінням культури міста, але це скаутів не злякало. Тим паче, що скаутський круг вирішив присвятити свою майстерність та вмілості на Масляній пам’яті скаут-лідера Чайки Володимира Дмитровича, який внесений до списку тих скаутів, що завмерли на довічному скаутському посту…

Зранку, за дві години до початку свята, група скаутів під керівництвом Євгена Семенкова почала роботи по встановленню та облаштуванню 20 наметів, які зазвичай «працюють» у скаутському оздоровчому таборі «Шале» у Криму. Вони встановлювалися для потреб Масляної: виставок, презентацій, точок випікання млинців, творчих майстерень, тощо. Вітер хотів бути поміхою добрій скаутській справі. Та намети витримали негоду! Вмілості скаутів у встановленні наметів та виказаній дисципліні під час Масляної дивувалися перехожі та заздрили власники маленьких бізнесових проектів. Їх працівники (продавці, зазивали до млинців, тощо) очікували на додаткові стимули, щоб працювати у негоду та у натовпі. А скаути, маленькі та дорослі волонтери поводилися наче риби у воді, чітко виконуючи свої обов’язки та розпорядження старших! У справі суттєво допомогли рації, які нашому осередку подарували друзі із Київського міського осередку НОСУ, за що їм особлива подяка!!!

Скаути – творчі особистості! Тому відвідувачі Масляної забували про час, коли потрапляли у лави аматорів, що створювали «шедеври» своїми руками. Бо скаути підготували для гостей свята власні цікаві майстер-класи «Міста майстрів скаутської творчості народного гуляння Масляної». Гості свята переміщувалися майданчиками та обирали для себе все нові й нові цікаві заняття.

Біля скаутських творчих майстерень збиралося чимало бажаючих аби власноруч зробити свій власний витвір!

Як відомо, Сонце - символ свята Масляної. У своїй «сонячній» майстерні Юрій Ковиньов навчав і допомагав, особливо маленьким учасникам свята, створювати власноруч сонечко-саморобку. Діти й дорослі з задоволенням малювали веселі обличчя сонця, прикріплювали яскраві промені з кольорових стрічок, паперових смужок, навіть контурів власних долонь. Згодом можна було спостерігати як містечком «Казка» подорожували дитячі весняні сонечки, які наприкінці Масляної вкрили увесь простір свята, всупереч досить прохолодної й вітряної погоди, що вирувала суботнім днем!    

Неабияка черга утворилася біля скаутської майстерні витворів із кольорового солоного тіста, в якій працював скаут – лідер НОСУ та голова Миколаївського обласного осередку «Міжнародного союзу творців ландшафтів» Анатолій Семенков. Дітлахи із задоволенням фантазували над тістом, ліпили оладки, млинці, сонечко, створювали різні фігури за допомогою формочок. Дехто наважувався створити кольоровий об’ємний план своєї майбутньої садиби. Були спроби відтворити власними руками відомий знімок Яна Артюс-Бертрана «Серце з мангрових дерев». Кожен з новаків - майстрів мав можливість забрати свої витвори додому. За творчість та майстерність волонтери пригощали дітлахів млинцями з варенням, які готували самі скаути вдома напередодні свята. Майстер-клас ще б тривав і тривав, якби не закінчилося тісто, якого до речі намісили та барвили у різні кольори майже 20 кілограм!

Майстерню з вишивки власноруч утворила голова Снігурівського відділення НОСУ Катерина Берест.

 Великий натовп застряглих утворився біля майстерні виробів з полімерної глини, якою завідувала комісар по міжнародних зв’язках Миколаївського осередку НОСУ Олена Гаврилова. М’яка глина на очах у присутніх перетворювалася на чудовий витвір. Трошечки зусиль – і кулон з скаутською символікою готовий! Дива!

Скупчення утворилося й біля майстерні саморобних паперових ляльок, де також головною темою була Масляна. Головне у виготовленні ляльки – малюнок! Бо на гарну ляльку потрібно було власноруч намалювати гарне обличчя. Тут усім зразу становилося зрозумілим, чому вчитель ставив саме такі відмітки за «чудові» мазюкання на уроках малювання… Усього відвідувачами було для себе виготовлено більше 50 ляльок! А відповідальними за майстерню були Юлія Кабанова та Катерина Арнаут.

Багатьох захопив майстер-клас малюнку на склі, організований скаут-лідером Стецьською Альоною. Навіть оператор обласного телевізійного каналу захопився справою, бо своєю камерою довго утикався у плечі юних майстрів, шукаючі гарний ракурс зйомки сюжету.  

А скільки бажаючих виявилося навчитися плести фєнєчки разом зі скаут-лідером Іриною Томашевською!

Дорослі й діти мали можливість навчитися власноруч зваляти з шерсті сувенірні валянки. Голова Осередку Вікторія Димитрова заради справи більше двох годин навчала бажаючих валянню. Мокрі руки на холоді не зовсім комфортна справа, але така доля лідера, особливо у скаутській організації – скаут ніколи не здається та не залишає свій пост. Отака вона доля головного лідера!    

Курсанти за допомогою викладачів постійно діючих курсів скаут-лідерів та волонтерів наметових скаутських таборів, що щорічно наприкінці зими відкриває Миколаївський обласний осередок НОСУ, організували ігровий майданчик, де курсанти, після кількох тижнів теоретичних занять мали нагоду попрактикуватися в залученні перехожих до скаутських рухливих ігор та дій у групі. Ім допомагали вільні від справ скаути та досвідчені дорослі волонтери НОСУ. Іноді юрба перевищувала 40 осіб, бо кожному дорослому відвідувачеві раптом захотілося хоча б на хвилинку забути про вік, стати знову маленьким хлопцем та долучитися до розваги.

У окремому наметі волонтери НОСУ організували виставку книг та скаутської літератури та поширювали матеріал про скаутський рух, роздавали газети з новинами осередку НОСУ. Усього було роздано 1200 екземплярів обласної скаутської газети.

Значних зусиль до успішної реалізації програми внесли скаут-лідери Дмитро Форись, Анна Ганжул, Ольга Головльова, Денис Андрощук, Чорноморець В’ячеслав та інші.

Скаути вдячні за суттєву організаційну та фінансову допомогу нашим багаторічним друзям: ПП Семенков Євген, ПП Прийменко Роман і Василиса, Клуб «Мавзолей», ПП Малицький Владислав.

 Скаут скромний. Тому ми майже не звертаємо уваги, що кореспонденти місцевих видань та Інтернету скориставшись скаутськими забавами та розвагами, не гідно до своєї професії журналіста виклали свій варіант назви нашої організації, обізвавши її на всяк свій розсуд. До речі, про декого з учасників Масляної, у т.ч. зі статусом юридичної особи, зовсім забули… Хай це буде на їх совісті. Головне, що ми відсвяткували народне свято так, як самі хотіли: з млинцями, розвагами та весело!

 Усього до справи долучилося більше 40 дорослих скаут-лідерів організації та 2 скаутські загони у повному складі – «Снігові барси» та «Друзі».

А от для групи волонтерів Юрія Ковиньова Масляна завершилася тільки у вівторок, коли вони привезли та повернули наше майно на скаутський склад. Цю вахту між іншими, тримав також «ветеран» волонтерської справи Сергій Бак. Нагадую, що якось влітку 2012 р. поїхали Сергій із Юрієм та іншими членами групи наших лідерів у Львів на ЮМПЗ у якості учасників. Але чомусь тоді, волею Долі та суцільного безладу, потрапили вони у лави пластових волонтерів. Кажуть, що нічого не бачили з програми, бо весь час таскали апаратуру та приладдя. Зараз подивилися, поїли млинців, провели майстер-класи та активітети, та ще й попрацювали носіями. Наснаги!..

 Наприкінці свята група скаутів сфотографувалася зі своїми давніми друзями, відвідувачами Масляної, виконуючим обов'язки начальника управління у справах сім'ї та молоді миколаївської облдержадміністрації СМОКВИНОЮ Миколою Миколайовичем та народним депутатом України, фракція ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, Головою підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму ЖУКОМ Миколою Васильовичем. Він та його син виявили неабиякий інтерес до майстерні виробів із тіста.  

 Пресс-Центр МОО ВМГО «НОСУ»

(Стецьська Альона)

 Стаття про Масляну у «Казці» в газеті «Вечерний Николаев»

http://www.vn.mk.ua/stories.php?id=18545

maslyana 1

maslyana 2

maslyana 3

maslyana 4

maslyana 5

maslyana 6

maslyana 7

maslyana 8

maslyana 9

maslyana 10

maslyana 11

maslyana 12

maslyana 13

maslyana 14

maslyana 15

maslyana 16

maslyana 17

maslyana 18

maslyana 19

maslyana 20

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version