Національна Організація Скаутів України

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У СКАУТСЬКОМУ ЖИТТІ. Дисертація, яку буде захищати скаут-лідер Миколаївського обласного осередку ВМГО «НОСУ» Олена Гаврилова має саме такий підтекст.

Вочевидь, що прийшов час трощити стереотипи, коли скаутинг вважається у фахівців-педагогів, громадськості якоюсь «течією» у сім’ї туристичних та краєзнавчих гуртків. Треба визнати, що досить велика група дорослих лідерів скаутських організацій в Україні, у т.ч. у ВМГО «НОСУ», сама спричинила подібне уявлення. Багато скаутських загонів у багатьох обласних скаутських осередках основною спеціалізацією та фахом мають саме туризм! Бо тут сконцентровані дорослі лідери, які є керівниками туристичних гуртків та з орієнтування у навчальних закладах.

Миколаївські скаути мають що відповісти на виклик часу!

У вересні 1999 року запрацював зараз вже зразковий дитячій ансамбль танцю «АЛІСКИ», більш відомий у Миколаєві як скаутський загін «АЛІСКИ». У 2011 році було засновано скаутську хорову студію, яка вже має декілька вагомих нагород на творчих конкурсах, у тому числі з загальноукраїнського республіканського рівня. З 2001 року скаутинг став основною виховною методикою для членів Корабельної м. Миколаєва дитячої громадської організації «ДЮР – Блискавка».

Олена та Валерія Гаврилови з загону «Ірбіс» - майстри по роботі з полімерами, глиною, прикладними виробами з різноманітної сировини. Вікторія та Федір Димитрови виконують складні у виготовленні вироби з паперу, аплікації, паперові ляльки та вироби з підручного матеріалу. Катерина Берест передає скаутам Снігурівщини секрети майстерності з вишивання, Альона Стецьська гарно вправляється зі склом та фарбами.

З 2004 року працює творчий скаутський загін при Адамівській сільській школі Врадіївського району, що має за спеціалізацію культурну роботу та естетичне виховання.

Є поодинокі, але постійно діючі творчі програми у Первомайському міському та районному осередку, у Снігурівському районному осередку, у місті Миколаєві.

Щороку Миколаївський обласний осередок ВМГО «НОСУ» стає організатором культурних знакових подій, таких як: «Фестиваль скаутської культури», «Молодіжний Бал», фестиваль «З Перемогою, громадяни України!» та багато інших свят та фестивалів.

7 травня 2013 року на запрошення управління культури та управління освіти Миколаївської міської ради скаути прийняли участь у виставці – ярмарки у Каштановому сквері міста Миколаєва.

Велику частку експозиції, що сформували скаути, була присвячена скаутському життю. Майже миттєво була розібрана по кишеням ціла купа скаутських лілій – талісманів. Не затрималися на стільцях й паперові ляльки Вікторії Димитровій.

Але й скаути отримали нові знання, поповнили свою творчу скарбничку, навчившись деякім вправам та навичкам.

Скаути з загону - ансамблю танцю «Аліски» станцювали свої кращі танцювальні композиції.

Свято тривало декілька годин.

НОСУ © All rights reserved.

Top Desktop version