Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національна Організація Скаутів України» (далі – ВМГО «НОСУ») була заснована у 2008 році (свідоцтво про реєстрацію юридичної особи № 342098 серія А01)

Заснування ініціювали найбільші на той час всеукраїнські організації, які працювали за Скаутським методом: всеукраїнська молодіжна громадська організація «СПОК», всеукраїнська молодіжна громадська організація «ПЛАСТ – Національна Скаутська Організація України», Асоціація Скаутів України, всеукраїнська дитяча громадська організація «Дитячо-юнацьке товариство «СІЧ».

Основною метою створення ВМГО «НОСУ» було об’єднання зусиль молодих людей задля побудови сильного Скаутського руху в Україні, а також представлення України на міжнародному рівні. Таким чином, у 2008 році на 38-й Всесвітній Скаутській Конференції у Кореї ВМГО «НОСУ» стала повноправним членом Всесвітньої Організації Скаутського Руху (далі – ВОСР). Як член ВОСР, ВМГО «НОСУ» належить до одного з 6-ти Скаутських регіонів, а саме – Євразійського, на ряду з Національними Скаутськими Організаціями Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Молдови, Росії, Казахстану, Грузії, Таджикінстану.

Детальніше про Всесвітню Організацію Скаутського руху Ви можете дізнатися на офіційному сайті ВОСР